یکشنبه, 04 مهر,1400
Menu

اخبار و مطالب خبری

پنجشنبه 10 بهمن 1398
تعداد بازدید: 451
تعداد نظرات: 0

بیست و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مکتا در کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه قم برگزار شد.

بیست و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مکتا در کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه قم برگزار شد.
بیست و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مکتا در کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه قم برگزار شد. 

🔷بیست و سومین جلسه شورای سیاستگزاری مکتا روز چهارشنبه 1398/11/02در ساختمان کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه قم با حضور تمامی اعضا برگزار گردید.

 ◀️پس از بیانات کوتاهی که توسط سرکار خانم دکتر ساطعی معاون پژوهش پردیس خواهران و آقای دکتر فراهانی معاون پژوهش بخش برادران ایراد گردید جلسه وارد دستور گردید.

در ابتدا مهمترین اقدامات دبیرخانه به شرح ذیل بیان گردید:

1.امضای تفاهم نامه با کتابخانه های: حضرت عبدالعظیم (ع)، کتابخانه و موزه ملی ملک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، مرکز بررسیهای اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جامعه المصطفی العالمیه، و مذاکره با کتابخانه های مراکز زیر جهت امضای تفاهم نامه: 

آستان قدس رضوی، مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی، مرکز تحقیقات کامپیوتری نور.

2.برگزاری جلسات با: 

الف. آقای مهندس حسینی کاشانی مدیر کل ارشاد اسلامی قم (گزارش دبیر و پیشنهاد ایشان جهت تقویت اطلاع رسانی مکتا و حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و ثبت مکتا بعنوان موسسه با تماس با معاونت فرهنگی ارشاد جهت درخواست کتاب برای کتابخانه ها)

ب. آقای قبادی نماینده کتابخانه ملی در قم (معارفه و زمینه سازی جهت هم افزایی، ارتباط و تفاهم بیشتر در راستای اهداف مکتا و کتابخانه ملی)

ج. آقای دکتر جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معرفی مکتا و ارائه گزارش و درخواست کمک برای مکتا و پیشنهاد ثبت موسسه مکتا توسط ایشان)

د. آقای مدنی ریاست جامعه الزهرا (معرفی مکتا و ارائه گزارش و تایید و تقدیر ایشان از فعالیتهای مکتا و مذاکره جهت تعامل و هم افزایی مراکز بزرگ حوزوی در موضوع پایان نامه ها)

هـ. آقای مهندس سرمست استاندار قم (معرفی مکتا و ارائه گزارش و بیانات عمومی و پیشنهاد ایشان جهت برگزاری جلسات منظم با حضور معاون ایشان و نماینده کتابخانه ملی در قم و دبیر مکتا جهت پیشبرد امور کتابخانه ها)

3.برگزاری جلسات متعدد کمیته های تخصصی مکتا در کتابخانه های:  (دانشگاه ادیان و مذاهب، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، تخصصی فقه و اصول، آیت الله بروجردی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ)

4.مذاکره با ناشران به منظور اخذ تخفیف (30%) در خرید کتاب برای کتابخانه های عضو مکتا.

5.طراحی لوحه اطلاع رسانی کتابخانه های عضو مکتا جهت نصب در کتابخانه های مزبور.

6.تهیه چشم انداز مکتا در سال 1404 و بررسی و تایید نهایی آن در کمیته های تخصصی؛ سپس در ادامه متن چشم انداز در جلسه قرائت و با بحث و تبادل نظر طولانی و مفصل در مورد بندهای آن و اعمال اصلاحات لازم، متن نهایی تصویب گردید.

7.مقرر گردید زمان و مکان برگزاری جلسه مجمع عمومی سالانه توسط دبیرخانه معین و به اطلاع اعضا برسد.

 دبیرخانه مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا)
تصاویر
  • بیست و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مکتا در کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه قم برگزار شد.